جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یادروز 25مرداد1402-فکر

فکر

به جای دیگران فکر می‌کنید؟

بخش دیگری از کتاب مربیگری به سبک بازی درونی به «به جای دیگری فکر کردن» پرداخته است.

گالوی مثالی از شرکت کوکاکولا می‌آورد که تیم بازاریابی استراتژی بازاریابی و فروش خدمات و کالای خود را تغییر اساسی داد و طی یک جلسه آنرا به مدیران حسابداری ابلاغ کرد.

مدیران از این تغییر بسیار استقبال کردند و آنرا بدون مقاومت قبول کرده و اعلام کردند که در برنامه کاری خود قرار می‌دهند.

3ماه بعد که تیم بازاریابی نتایج حاصل از استراتژی را بررسی کرد، دریافت که جز تعداد اندکی، سایرین برنامه را بصورت کامل اجرا نکردند.

گالوی که در این لحظه وارد بررسی این مشکل شد، از تیم بازاریابی خواست که به جای مدیران حسابداری فکر کنند تا دریابند علت اجرانکردن استراتژی چه بوده؟

ادامه این ماجرا را می‌توانید از کتاب دنبال کنید یا برایم پیام بگذارید تا نتیجه شگفت‌انگیز این تعویض نقش را برایتان نقل کنم.

13 سال است که پشت میزنشین هستم و روزهایم با کاری تکراری می‌گذرد. مدتی است تلاش می‌کنم از لحاظ ذهنی به جای افرادی که هرروز با آنها روبه‌رو می‌شوم، فکر کنم تا مسیر رسیدن به درخواستی معقول را برایشان سهل‌تر کنم.

💐روزهایی که اداره هستم را روشن اعلام می‌کنم، تلفن مستقیم خود را به آنها می‌دهم، زمان دریافت پاسخ درخواست را بیان می‌کنم، مدارک موردنیاز را برایشان یادداشت می‌کنم و زمان حدودیِ رسیدگی به پرونده‌شان را خبر می‌دهم.

مواردی از این دست می‌تواند به من کمک کند وقتی به جای آنها فکر می‌کنم، دریابم، هنگام خروج از اتاق، بذر بی‌توجهی، عدم رسیدگی و پاسخگویی در وجودشان نکاشته‌ام.

اما وقتی خودم را تنها پشت میزنشین بدانم و به جای آنها فکر نکنم، نمی‌توانم در قبال درخواستی معقول، رنج و نگرانی آنها را به‌خوبی درک کنم.

3 دیدگاه دربارهٔ «یادروز 25مرداد1402-فکر»

  1. فکر کردن به جای دیگران و خود رو جای اونا گذاشتن به ما کمک می‌کنه بهتر اونا رو درک کنیم. راه حیلی خوبی برای درک دیگران پیدا کردی طاهره‌جان.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری
پیمایش به بالا

یک جلسه کوچینگ رایگان

1 ساعت جلسه رایگان کوچینگ در زمینه‌های نوجوان، خانواده و زندگی هدیه‌ی من به همه آنهایی است که با ورود به سایت به من افتخار داده‌اند.

بارها اتفاق‌افتاده که تنها یک جلسه‌ی رایگان برای کوچی‌هایم، راهگشا بوده و توانسته‌اند پس از آن مسیر دلپذیرتری را برای خود انتخاب کنند.

شماره تلفن خود را وارد کنید و اولین جلسه کوچینگ را رایگان دریافت کنید