جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یادروز 19تیر02-لیموترش

لیموترش

به نام یزدان پاک

یادروز 19تیر02-لیموترش

 

«رشت» شهر خلاق غذا در یوسنکو است و تنوع پیش‌غذا و غذای اصلی شهر بی‌نظیرم، هرکه را می‌تواند وسوسه‌کند.🍲

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و البته ترش، «ترش تره» است. این خورشت سبزرنگ و نسبتا آبکی از سبزی‌های مخصوص، آبغوره یا آب‌نارنج، برنج و ادویه‌ها تشکیل‌شده که استفاده و یا عدم استفاده از سبزی تازه در طعم و مزه آن نقش اساسی دارد.

علاقه‌ی ذاتی من به ترش‌بودن این غذا، گاه باعث می‌شد که میزان ترشی آن بیشتر از حد مجاز برای خانواده بِشود که البته به جهت توفیق اجباری در تنها خوردن آن، چندان موضوع ناخوشایندی برایم نبود.😋

ترجیح همیشگی‌ام این بود که در انتخاب پیش‌غذا، دسر و یا غذای اصلی میزان ترشی آن بیشتر باشد و با وجود علاقه به تعادل در همه‌ی امور، تعادل در میزان ترشی، چندان موردپسندم نبود و نیست.⚖️

این عدم‌تعادل گاه می‌تواند یک سالاد ساده را با میزان زیادی لیموترش به اسید خالصی تبدیل کند که هیچکس جز خودم قادر به نوش‌جان‌کردن آن نیست. 🍋

لیموترش‌ها تا آخرین قطره میان انگشتانم چلانده می‌شوند و امکان ندارد چیزی از آن‌ها را هدر بدهم.

من زندگی خود را نیز همچون لیموترش‌ها می‌بینم و آنچنان لحظه‌هایم را مصرف می‌کنم که ثانیه‌ای نتواند تلف شود.

این فشاردادن زندگی لیمویی برایم، افت فشار و ضعف نمی‌آورد. بلکه نیرو و خلاقیتی نیز ایجاد می‌کند.

🌻زندگی لیمویی من وقتی بیشترین فشار را تحمل می‌کند که هنگام استراحت، تلاشی برای خوابیدن نکنم و سر بر بالین گذاشتن مساوی با قدم به عالم رویا گذاشتن باشد.

🌻زندگی لیمویی من زمانی کامل چلانده‌شده که دقایق پرسه‌ی بیهوده در شبکه‌های اجتماعی و دیدن فیلم و سریالهای آبکی تلویزیون و شبکه‌های خانگی، کمتر از تعداد انگشتان دو دستم باشد.

🌻و زندگی لیمویی من وقتی سختی زیادی میان دستانم تحمل می‌کند که تلاش برای بهبود زندگی خودم و اطرافیانم را از برق چشمانشان حس کنم.

 

💐علاقه به ترش‌بودن همه غذاها، مرا به طرز عجیبی کنار زندگی لیمویی و ترش تره نگه‌داشته تا هر زمان زندگی‌ام کمی بی‌مزه شد، قطره‌ای لیموترش یا قاشقی ترش‌تره، کامم را مهمان لذت کند.

 

یادروز 18تیر02-شادمانی قسمت 8 را شاید دوست داشته باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری
پیمایش به بالا

یک جلسه کوچینگ رایگان

1 ساعت جلسه رایگان کوچینگ در زمینه‌های نوجوان، خانواده و زندگی هدیه‌ی من به همه آنهایی است که با ورود به سایت به من افتخار داده‌اند.

بارها اتفاق‌افتاده که تنها یک جلسه‌ی رایگان برای کوچی‌هایم، راهگشا بوده و توانسته‌اند پس از آن مسیر دلپذیرتری را برای خود انتخاب کنند.

شماره تلفن خود را وارد کنید و اولین جلسه کوچینگ را رایگان دریافت کنید