جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فتوکپی

کپی

به نام یزدان پاک

یادروز 27تیر02-فتوکپی

نایفه، زندگی‌نامه‌نویس ونگوگ و پولاک در مورد آنها می گوید: «آنها در نقاشی به سبک سننتی مهارت نداشتند و این سبب‌شد آنها برای خلق هنر خود قوانین جدید ابداع کنند.»

بعضی، خلاقیت و ابداع را مربوط به زمان گذشته می‌دانند و زمانه کنونی را که عصر کشف‌های روزانه است، مناسب برای کشف انسان‌های عادی نمی‌بینند.

شاید توجه نمی‌کنیم، که آنها در عصر نبود اطلاعات کافی، دانش‌های خودشناسی و موفقیت، نام خود را جاودانه کردند و این امر که ابداع و خلاقیت های فردی، کاربردی امروزی ندارد، می‌تواند به بدبین بودن خلاقیت‌های فردی کودکانی منجرشود که می‌خواهند خارج از چهارچوب‌های عادی حرکت‌کنند، اما بالهای آنها به وسیله والدین و مربیان قانون‌مدار چیده‌می‌شود.🕊

نگاهی که ونگوگ و پولاک را بی‌استعداد در نقاشی می‌دانست، همیشه وجود داشته تا دستگاه فتوکپی مدارس و آموزشگاه‌ها، نوآموزان و هنرمندانی را تکثیر کند که قوانین روتین را رعایت می‌کنند.

لذا عملکردی خلاقانه‌ و هنری جدید به جامعه عرضه نمی‌شود، چون همگان، امکان بروزش را اندک می‌دانند.

آنچه که مرا همیشه در تربیت فرزندانم می‌ترساند این‌است که این نگاه، پس زمینه‌ی افکارم شود و معیارهای رنگ پریده‌ی گذشته را برای عصر پیش‌روی آنها ملاکِ عمل قراردهم.

معیارهایی همچون بیشتر درس خواندن برای موفقیت، پیروی از قوانین گذشته برای فراگیری مهارت‌های جدید و اجرای دستورات مربیان بدون اجازه‌ی اظهارنظر.

 

💐ترس من این بار جلودار من برای پیشروی به درون موضوع نیست، زیرا من درون مسئله قراردارم اما تلاش می‌کنم بجای ارائه پاسخ سریع به سوالاتشان، آنها را به سمت تفکر برای جواب سوق دهم و جای کپی‌برداری از گذشته، مغز خلاق خود را به پرینت وادارکنند.🖨

 

یادروز 26تیر02-مدال مریم را شاید دوست‌باشید

پست های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری
پیمایش به بالا

یک جلسه کوچینگ رایگان

1 ساعت جلسه رایگان کوچینگ در زمینه‌های نوجوان، خانواده و زندگی هدیه‌ی من به همه آنهایی است که با ورود به سایت به من افتخار داده‌اند.

بارها اتفاق‌افتاده که تنها یک جلسه‌ی رایگان برای کوچی‌هایم، راهگشا بوده و توانسته‌اند پس از آن مسیر دلپذیرتری را برای خود انتخاب کنند.

شماره تلفن خود را وارد کنید و اولین جلسه کوچینگ را رایگان دریافت کنید